Kursy i szkolenia

Szkolenia podstawowe

Podczas pierwszego etapu uczestnik kursu poznaje podstawy lotu paralotnią, dowiaduje się jak przygotować sprzęt do latania, jak bezpiecznie się nim posługiwać i jak najlepiej wykorzystać jego właściwości.

Szkolenie odbywa się na naszym sprzęcie. Na czas kursu każdy otrzymuje: paralotnię, uprząż z protektorem i spadochronem ratunkowym, kask oraz radio zapewniające łączność instruktora z kursantami.

Szczegóły

Trening umiejętności

Drugi etap szkolenia jest przeznaczony dla osób które zakończyły pozytywnie etap pierwszy, wynosi Was na wyższy poziom lotów i umiejętności technicznych. Ta część szkolenie przeznaczona jest na doskonalenie samodzielnych startów oraz lotów na paralotni.

Część teoretyczna poświęcona jest poszerzeniu zagadnień poruszonych na etapie pierwszym. Drugi etap poszerza wiedzę i umiejętności pilota o nowe elementy takie jak samodzielny start, planowanie lotu i lądowania, a przede wszystkim oswaja kursanta z lotami na większych wysokościach.

Szczegóły

Loty termiczne i żaglowe

Po zakończeniu szkolenia podstawowego przychodzi czas na szkolenie w lotach żaglowych i termicznych. To już III Etap szkolenia. Jest nieobowiązkowy, ale trudno wyobrazić sobie pilota paralotni bez umiejętności wykorzystywania prądów termicznych umożliwiających wielogodzinne loty. To właśnie na tym etapie zaczyna się prawdziwe latanie.

Celem szkolenia jest nauczenie wykonywania lotów z wykorzystaniem prądów dynamicznych i termicznych oraz doskonalenie umiejętności stabilizacji skrzydła w locie.

Szczegóły

Paralotnia z napędem PPG

Prowadzimy również szkolenie na paralotniach z napędem. Warunkiem niezbędnym uczestnictwa jest pomyślne ukończenie pierwszego etapu szkolenia paralotniowego. Jest to szkolenie dodatkowe wpisywane do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotniowego.

Zajęcia prowadzone są na naszym sprzęcie lub uczestnika kursu i obejmują teorię i praktykę zgodnie z ogólnym programem szkolenia zatwierdzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Szczegóły

Motoparalotnia PPGG

Szkolenia na motoparalotni prowadzone są na prywatnym sprzęcie luz sprzęcie naszej szkoły. Posiadamy do dyspozycji dwuosobowy sprzęt. Kurs ma charakter indywidualny.

Tak jak w przypadku PPG podczas szkolenia razem z naszymi kursantami latamy na kilkunasto, a nierzadko kilkudziesięcio kilometrowe przeloty.

Szczegóły

Tandem z pasażerem

W naszej szkole proponujemy również szkolenie pilotów do lotów tandemem. Celem tego szkolenia jest zapoznanie pilota ze specyfiką wykonywania lotów z pasażerem paralotnią dwuosobową. Po zakończeniu szkolenia, szkolony Pilot powinien opanować wszystkie elementy związane ze startem, lotem, lądowaniem, sytuacjami niebezpiecznymi paralotni dwuosobowej. Podczas szkolenia pilot powinien przyswoić również przygotowanie paralotni dwuosobowej do lotu i obsługę sprzętu, łącznie z oceną jej przydatności oraz listę czynności niezbędnych przed startem.

Szczegóły